Urodziny obchodzi 3 wzorkowiczki!
23013 wzorkowiczek dodało 19211 zdjęć do galerii!

Bąbelki powietrza w żelu UV

Dodano: 2011-03-11 15:02:45, Odsłon: 4587 , Ocena: 5/5,

Na rynku paznokciowym dostępne są dwa typy żeli budujących:

1. żele samopoziomujące o konsystencji płynnego miodu, rzadsze lub gęściejsze, w różnych kolorach. Ich charakterystyczna cecha to samoistne wygładzanie powierzchni w kilka chwil po nałożeniu na powierzchnię paznokcia,

2. żele do modelowania o konsystencji żelu do włosów lub galaretki o twardszej, mocniejsze strukturze. Tego typu żele nie ulegają samo poziomowaniu. Należy je wygładzić własnoręcznie pędzelkiem.

 

Gęstość i typ żelu nie powodują problemu bąbelkowania materiału. Pęcherzyki powietrza wtłaczane są w warstwę żelu pędzelkie, gdy pociągnięcia są zbyt szybkie i nerwowe oraz gdy pędzelek często i gwałtownie traci kontakt z powierzchnią żelu. Zachodzi podobne zjawisko jak przy ubijaniu piany z białka jaj. Czym bardziej szarpane pociągnięcia tym więcej i mniejsze pęcherzyki, trudniejsze do usunięcia.

Bez względu na gęstość używanego żelu, pędzelek należy prowadzić spokojnymi ruchami od od skórek do krawędzi paznokcia.

Włosie pędzelka powinno mieć kontakt jedynie z powierzchnią żelu a nie z paznokciem. Nazywamy to tzw. muskaniem :) 

Jeśli wracamy do okolicy skórek , chcąc powtórzyć pociągnięcie, żel nie powinien się za pędzlem ciągnąć, gdyż wtedy najczęściej wtłaczane są pęcherzyki powietrza.

 

Żele samopoziomujące, ze względu na swoją dość płynna konsystencję, ułatwiają szybsze wypływanie na powierzchnię powstałych babelków. 

Im rzadszy żel, tym pęcherzyki szybciej wypływają i pękają. Ale jeśli pęcherzyków będzie zbyt dużo i będą zbyt małe to żel sam sobie z tym nie poradzi. Dodatkowo moze pojawić się problem pozalewanych skórek, dlatego warto skupić się na poprawnej pracy pędzelkiem zamiast zmieniać żel na coraz rzadszy. Trzeba też pamiętac o tym, że im rzadszy żel tym bardziej miękki i mniej odporny na duże obciążenia.

 

SPOSOBY NA BĄBELKI:

Jest kilka technik rozprowadzania żeli samopoziomujących i każda z nich wykonywana spokojnie i bez gwałtownych ruchów powinna dawać dobre efekty.

1. technika na ZYGZACZEK - końcem ciągnącej się części żelu dotykamy paznokcia  Przy skórkach, np. po lewej stronie, następnie nieznacznie unosimy pedzelek do góry i spokojnym łukowaty ruchem  rozciągamy żel dotykając paznokcia po prawej stronie. Wracamy na lewą stronę robiac to samo. Na grzbiecie paznokcia powstaje gęsty zygzaczek, który wtapia się we wcześniej nałożoną warstwę żelu.

Po utwardzeniu w lampie UV paznokcie mają dobrze wyrzeźbiony tunel oraz gładką powierzchnię żelu bez babelków.

2. technika lekkiego przyklepywania bez odrywania ręki - stosujemy ją do żeli gęstych do modelowania. Te żele możemy nanosić grubszą warstwą, bo się nie rozlewają. Pędzel powinien być ustawiony prawie równolegle do podłoża, dzięki temy nie będziemy niechcący zdrapywac nałożonego żelu. Włosie pędzla nie powinno miec kontaktu z paznokciem. Pędzel należy przesuwac po powierzchni żelu bez odrywania, leciuteńko przyklepując w dół i jednocześnie rozprowadzając wzdłuż paznokcia oraz na boki.  Ruchy przyklepujące powinny być naprawdę nieznaczne, w przeciwnym razie będą się tworzyć nierówności. Jeśli powstaną drobne nierówności wygładazamy je rogiem lub krawędzią włosia przeciagając żel na wgłebienia. Pędzlek powinien poruszac się wzdłuż lub w poprzek tuż po powierzchni żelu. Utwardzamy i w miarę potzreby kładziemy nastepną warstwę.

 

* wykorzystano artykuł Doroty Zawiszy "Paznokcie" nr 48 ( 4/2010 )

Dołączyła: 2008-09-16 08:41:43

Stylistki Paznokci

Zadbajmy o swoje stópki

Sezon na klapeczki, pantofelki już ...

Uroda na miarę czasów

Od Wenus z Willendorfu i Nefretete przez Wenus z Milo i muzy Rubensa. Wyznacznik kobiecości, wzor...

zadbajmy o nasze dłonie

       ...

kwiatki acrylowe

hej witam szukam kogos kto mi powie jak i z czego robi sie na paznokciach kwiatki pomozcie mi moj ad...

Dziewczyny mam pytanie :)

Czy któraś z Was stosuję tipsy białe french ...

hello

mam na imię Ania,pazurki to moje ulubione zajęcie , niebawem będzie można obejrzeć nowe fotki...

Cyrkonie w zdobieniu paznokci

Cyrkonie w zdobieniu paznokci...

Paznokcie a palenie

Palenie papierosów wpływa negatywnie na cały organizm: cerę, włosy, skórę, narządy wewnętrzne, kondy...

Szaleństwo kolorów - pomaluj swoje pazno

 Z myślą o ładnych, zadbanych paznokciach Soraya wypuściła na rynek nową se...

 • asik452 2011-03-11 21:11:52

  fajny artykułemot

 • ewa71 2011-03-12 12:19:14

  swietny artykul

 • kasiula82 2011-03-12 23:26:01

  Mam nadzieję, ze się przyda emot

 • agus2050 2011-03-15 10:09:18

  ciekawy :-)

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage